נעים להכיר שמי נטע רימון, שותפה, מנהלת קריאטיב ואסטרטגיה שיווקית ונולדתי עם 'כפית עיצוב בפה'

מאז שאני זוכרת את עצמי עסקתי בעיצוב גרפי, יצירה, אמנות ותקשורת. אני בוגרת מכללת ויצו חיפה ומסלולי הכשרה והתמחות רבים נוספים, בתחומי העיצוב בפרסום ובתקשורת המונים עם מורות ומורים מהשורה הראשונה.

הניסיון הרב שצברתי עם השנים מתפרס על תחומים מגוונים מעיצוב גרפי לדפוס, מיתוג חברות ועסקים, עיצוב ועריכת ירחונים, ספרים וקטלוגים, דרך עיצוב חללי תצוגה לתערוכות ומוזיאונים, עיצוב תערוכות בארץ ובחו”ל עד לעריכה ועיצוב של מופעי וידאו ופירוטכניקה, וכהמשך טבעי צמחתי לעיצוב אתרי אינטרנט שהתרחש תוך כדי מהפכת שוק האינטרנט והתקשורת הגלובלית בכלל ותחומי העיצוב הגרפי בפרט. 

כל ההקדמה הזאת נועדה להוביל לרעיון הבסיסי שהנחה אותי כל חיי, התמקצעות והבנת תהליכים עיצוביים מול תכונות אנושיות. והשאלה המובילה שלי היא:

איך ניתן לשלב יצירה ועיצוב גרפי בחיי היום יום באופן שיתמוך בלקוחות שלי בצורה אופטימלי.

תחום העיצוב הגרפי בבסיסו נועד לתת מענה לצרכים ציבוריים, פרסומיים וקידום שיווקי. תחום עשיר ומגוון זה התפתח לסוג של יצירה ואמנות העומדת בפני עצמה, האמנות השימושית מאפשרת לנו לתקשר בשפה ויזואלית מעבר למילים. שפת העיצוב הגרפי לוקחת בחשבון רבדים רבים במורכבות האישיותית והאנושית שלנו כמו למשל, השפעת צבעים על תחושות, השפעת צורות על המחשבות שלנו, שילובים היוצרים אוירה מותאמת מסרים, גירויים להנעה לפעולה, תוך התחשבות באופן השימוש האינסטינקטיבי שלנו במכשירים דיגיטלים. קיימת תורה פסיכולוגית / צרכנית מובנת וענפה מאחורי הרעיונות האלה.
בתרגום לשפת אינטרנט היא נקראת UX – UI.

לאורך השנים הרבות שאני עוסקת במקצוע גיליתי כלי המאפשר פיתוח שפה עיצובית מדויקת ומקצועית המשרתת את הלקוחות שלי, המקום הכי מהותי שבו אפשר להביא אותה לידי ביטוי ולראות איכות עיצובית במיטבה הוא בעיצוב לוגו ומיתוג.

בתוך תהליך מיתוג, אגב, מיתוג הוא החלק החשוב המיצר את ה DNA של העסק, הלוגו הוא הלב, הסנטר, חוד החנית. עיצוב לוגו הוא תמצית העיצוב, הלוגו אמור לשדר את כל המסרים, ההויות והכוונות של העסק בסמל אחד ברור, קליט ואסטטי.

עיצוב לוגו הוא תוצר של תהליך תמציתי מדידטיבי הווייתי ומדויק המחבר את הרוח עם החומר.

עסק טוב הוא עסק שיודע לחבר את כל החלקים המרכיבים אותו, האנושיים והעסקיים, כי עסק הוא קודם כל בני אדם, ומיתוג המצליח להעביר את המסרים שלו בהלימה לערכים המובילים שלו הוא עסק שמדבר בשפה הנכונה.
חלק חשוב בתהליך מיתוג הוא תהליך האפיון שבו מתבהרת ההכרה ביכולות ובחוזקות של העסק, לצד מטרות ויעדים, והחיבור ביניהם לערכים המובילים מיצר כיוון המאפשר תוצרים ממשיים, המשפרים ובונים מערכות יחסים מיטיבות עליהן מבוסס העסק עצמו ושממנו אפשר לצאת למימוש כלכלי, מכירות, שיתופי פעולה ולפרנסה מכבדת. כל זה תלוי לחלוטין במקצועיות ובאיכות השפה הגרפית הבונה את הקשר בינך לבין הלקוחות שלך.

התקופה המאתגרת שבה אנו חיים, מגפה, סגרים, חיסונים… מיצרת עבורנו סביבה חדשה שבתוכה אפשר לחשב מסלול מחדש. זו הזדמנות לבחור שוב, לשנות ולחשוב מחוץ לקופסא. יש היום הזדמנויות רבות שלא היו לפני כן, החשיבה וההבנה שאפשר לשנות ואפשר לעשות דברים בצורה אחרת מקבלת מימד אפשרי. אחת ההבנות המשמעותיות ביותר בתקופה הזאת היא ההבנה שעסק ללא אתר הוא עסק שיקשה עליו מאוד להתפרנס. ועסק שיש לו אתר טוב, ממותג, מעוצב ובנוי בשפה גרפית איכותית ומקצועית המשרתת את המטרות שלו בצורה מודייקת, הוא עסק שיכול לקדם את עצמו ולהיכנס לעידן החדש שלפנינו עם הכלים והאפשרויות הטובות ביותר.

עיצוב ובניית אתרים הינם שני תחומים התומכים היום באופן כמעט מוחלט בתהליכים עסקיים, כלכליים ואף חברתיים המתממשים כל רגע. ככל שנסכים להיות חלק מהתהליך הזה כך נוכל למצוא את עצמנו בראש הפירמידה עם החבורה המובילה. לכן כאשר החלטת לעצב ולבנות אתר עבור העסק שלך, חשוב לבחור את הסטודיו המתאים עבורך שילך איתך ידי ביד לאורך כל התהליך הנפלא הזה שבסופו יהיה לך נכס אינטרנטי מניב.

תהליך בחירת הסטודיו מחייב אותך להכין את עצמך ולהגיע עם הבנה בסיסית לגבי הצרכים של העסק שלך. ככל שההכרות שלך עם העסק שלך ברורה לך יותר כך אפשר יהיה להגיע לתוצאות מדויקות יותר. בשביל להכין את עצמך לתהליך, חשוב לשאול את עצמך שלוש שאלות בסיסיות:

  1. מי אני? – מהי הגדרת העסק שלך ואיך באה לידי ביטוי הנוכחות שלך בתוכו.
  2. מי הלקוחות שלך ? – למי חשוב לך לפנות ומי קהל היעד המועדף שלך ?
  3. מהו המסר העיקרי שחשוב לך להגיד / לתת / להציג בפני הלקוחות שלך ?

אחרי שענית על השאלות, אפשר להתחיל לעבוד.

אנחנו שתינו, אור הראל שותפה ומנהלת קריאטיב ואני, פנויות לשיחה שלך.

נשמח ללוות, לעצב ולבנות את האתר שלך.